kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Zazieleniamy Pragę-Południe!

Opublikowany: 2019-10-15 14:58:00

Dziś dzieci oraz pracownicy ze Żłobka nr 61, Izabela Szostak-Smith - zastępca burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, pracownicy urzędu, przedstawiciele Veolia Energia Warszawa S.A. oraz mieszkańcy, w ramach projektu „Zielone miasto - przyjazne miasto” dokonali 25 nasadzeń grabów przy placówce oświatowej znajdującej się przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1a.

„Patrzę na Pragę Południe przez pryzmat dzielnicy kultury, sportu i zieleni. Posadzimy drzewa tam, gdzie zieleni potrzeba najbardziej - na dynamicznie rozwijającym się Gocławiu” - mówi Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Dzieci ze żłobka otrzymały od Urzędu Dzielnicy Praga-Południe i od grupy Veolia: kolorowanki, kredki, płaszczyki przeciwdeszczowe i łopatki.
W najbliższy czwartek 17.10 br. o godz. 12.00 wraz z dziećmi z południowopraskiego przedszkola, mieszkańcami dzielnicy oraz Panią Aleksandrą Żuradą, Dyrektor Komunikacji Veolia Energia Warszawa, dokonamy kolejnych nasadzeń na placu zabaw w Parku nad Balatonem. To bardzo ważne miejsca na mapie dynamicznie rozwijającego się Gocławia. Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców w Parku nad Balatonem pojawią się drzewa, które już w przyszłym roku zacienią plac zabaw, dając dzieciom więcej tlenu, a także pozwalając opiekunom spędzić czas w upragnionym chłodzie. „Cieszy nas, że Veolia, która jest partnerem miasta w budowaniu Zielonej Stolicy, może liczyć na zaangażowanie władz Dzielnicy Praga-Południe i jej mieszkańców w tworzenie nowych zielonych terenów (…) - powiedział Paweł Orlof, prezes zarządu Veolia Energia Warszawa.

 

 

15713

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum