kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]
Jesteś tutaj:

Zielona dzielnica

Opublikowany: 2019-01-30 02:00:00

Zdaniem mieszkańców Pragi-Południe, największą atrakcja przyrodniczą dzielnicy jest Wisła. Brzeg rzeki porasta las łęgowy, będący najbardziej różnorodnym gatunkowo siedliskiem występującym w Polsce. Nadal rosną tu gatunki drzew charakterystyczne dla tych siedlisk. Należą do nich wierzby i topole oraz wiązy i jesiony. Nad rzeką można spotkać wiele gatunków ptaków jak np. nurogęsi, które lęgną się w dziuplach, nawet 20 m nad ziemią. Pisklęta muszą skoczyć z tej wysokości, by za mamą podążyć do wody. Spotykamy w tym miejscu także kormorany i czaple.

Warto zauważyć, że zieleń na Pradze-Południe nie jest rozłożona równomiernie. Dlatego np. mieszkańcy Gocławia mogą postrzegać dzielnicę jako mało zieloną a mieszkańcy Grochowa jako bardzo zieloną. Mimo tego w badaniu ankietowym ponad połowa badanych ( 56,1% ) uznała Pragę-Południe za dzielnice zieloną. ( źródło: Fundacja alter eko, projekt „Zieleń i kropka lokalnie”)

df

15314

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum