kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

Znamy wyniki budżetu obywatelskiego 2020!

Opublikowany: 2019-10-04 15:17:33

W całej Warszawie mieszkańcy wybrali do realizacji 414 projektów, na Pradze-Południe 26 projektów. W naszej dzielnicy zwyciężyły pomysły przyjazne środowisku i sprzyjające rekreacji.

Na Pradze-Południe w 2020 roku powstanie duży skatepark, zadbamy o zieleń w parkach i w przestrzeni miejskiej- pojawią się nowe nasadzenia drzew i roślin zimozielonych, powstaną budki dla ptaków owadożernych. Pomoc dendrologów dla drzew w Parku Skaryszewskim to już tradycja budżetu obywatelskiego – w przyszłym roku „chirurdzy drzew” kolejny raz zajmą się drzewami w gorszej kondycji. Mieszkańcy postawili też na wspaniałe możliwości wykorzystania Wisły – powstanie strefa aktywności i sąsiedzkich spotkań na plaży Gocław. Znowu pamiętaliśmy o miejskich kotach, które są naturalnym sprzymierzeńcem ludzi przeciw gryzoniom.
W szóstej edycji budżetu obywatelskiego do realizacji trafiło mniej projektów, ale mieszkańcy mieli możliwość wybierania droższych pomysłów, to efekt zmiany zasad wyboru projektów, dzielnica nie była podzielona na osiedla.
Cieszy aktywność mieszkańców Pragi-Południe- byliśmy drugą dzielnicą Warszawy pod względem liczby osób głosujących na budżet obywatelski. Każdy projekt wybrany przez mieszkańców jest zobowiązaniem dla urzędników. Gratulacje należą się autorom zwycięskich projektów. Dzięki pomysłom i głosom mieszkańców poprawiamy przestrzeń publiczną i dbamy o wygodę wszystkich warszawiaków.

 

15700

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum