kontrast kontrast • powiększanie tekstu czcionka normalna czcionka większa czcionka największa • wersja wai tryb wai Powrót do wersji graficznej

Menu strony

Lewe menu

Urząd

Godziny otwarcia:

na czas trwania COVID-19 Urząd Dzielnicy Praga-Południe jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Adres: ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa


Centrala urzędu 22 44 35 555


[email protected]

ZTM Warszawa przenosi się na Pragę

Opublikowany: 2021-03-29 13:41:00

Po ponad 10 latach warszawski Zarząd Transportu Miejskiego opuści dotychczasową siedzibę przy ul. Żelaznej. Tym razem urzędnicy przeniosą się do biurowca przy ul. Grochowskiej na Kamionku w dzielnicy Praga Południe.


tekst via 
Transport-Publiczny.pl


Pierwszą siedzibą ZTM-u był tzw. Pałac Błękitny przy Senatorskiej 37, nieopodal placu Bankowego. Po reprywatyzacji w 2000 r. budynek trafił w ręce nowego właściciela, który nie pozwalał na żadne prace remontowe czy modernizacyjne. To skłoniło urzędników do szukania nowej siedziby, którą został biurowiec przy Żelaznej 61 – na skrzyżowaniu z Grzybowską. ZTM wprowadził się tam w 2011 r.


Teraz, po latach, przyszła pora na kolejną przeprowadzkę – tym razem na drugi brzeg Wisły. – W końcu tego roku kończy się umowa najmu obecnej powierzchni. Decyzja o zmianie siedziby została podjęta w konsekwencji standardowego rozeznania rynku, prowadzonego przez ZTM. Przenosimy się do budynku przy ulicy Grochowskiej 316/320 – mówi Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM. To teren dawnych zakładów PZO, mieszczących się przy przystanku Bliska. Właścicielem obiektu jest Baleta.

O przeprowadzce zadecydowało kilka czynników. To przede wszystkim nieodpowiadające potrzebom ZTM rozkład pomieszczeń w obecnej siedzibie – w tej chwili, mimo że pod jednym adresem, pomieszczenia są w trzech miejscach w budynkach połączonych ze sobą klatkami schodowymi, co znacznie utrudnia pracę i komunikację między pracownikami. Na Żelaznej brakuje też powierzchni magazynowej i parkingowej. ZTM potrzebuje też dodatkowej powierzchni w związku z przeniesieniem pracowników z filii. Kolejne argumenty to konieczność zapewnienia nowych, podwyższonych standardów infrastruktury w tym IT i bezpieczeństwa, odpowiadających aktualnym wymaganiom oraz lepsze dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W nowym miejscu ZTM zajmie ok. 9500 m2 powierzchni biurowej. Dodatkowo wynajęta zostanie powierzchnia ok 300 m2 na potrzeby obsługi ZTM mieszkańców i podmiotów zewnętrznych (kancelarie, Punkt Obsługi Pasażera). – Przenosiny są przewidziane na koniec tego roku – mówi Kunert

 

fot.: wizualizacja White Star Real Estate i Cain International

16880

Pozostałe aktualności:

Zobacz archiwum